Poradna: Prosím o odpověd´ na dotaz.Proč nyní při odvozu zemřelého

Otázka:

Prosím o odpověd´ na dotaz.Proč nyní při odvozu zemřelého z bytu přijede pophř.služba bez rakve a nebožtíka odvážejí jen v nějakém igelitovém pytli?Zdá se mi to neetické,dříve byl každý převoz v rakvi i když jen v ty obyčejné převozní.Děkuji za vaší odpověd.

Turnov , Turnov , 13.12.2009
Odpověď

Odpověď panu Šmídovi. Pohřební služba, která odváží zesnulého z místa úmrtí nemusí být stejná s tou, která pak pro pozůstalé zajišťuje pohřeb. V okamžiku převozu není tedy známa rakev, kterou si pozůstalí vyberou k pohřebnímu obřadu. Další výhodou používání nosítek v kombinaci s hygienickým vakem, je snadnější manipulace se zemřelým, především ve stísněných prostorech bytů a chodeb. Samozřejmě existují převozní rakve, ale jsou to laminátové boxy, které jsou těžké a opět se s nimi obtížně manipuluje. Ano jsou pohřební služby, které i v případě převozu z místa úmrtí používají lehké rakve vyrobené z kartonáže. Záleží na možnostech pohřební služby. Musím ale konstatovat, že převoz ve vaku a na nosítkách, je běžný způsob přepravy zemřelých v celé západní Evropě. V Česku jsme si zatím na tento způsob přepravy nezvykli a proto je často kritizován. Možná je to také trochu v tom, že pracovníci pohřebních služeb neprovádí tuto činnost s dostatečnou etikou a pietou. Věřím, že se to vše časem ještě zlepší.

Julius Mlčoch , 16.12.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference