Poradna: Prosím o radu, jak uložit rakev do hrobky, kterou jsme

Otázka:

Prosím o radu, jak uložit rakev do hrobky, kterou jsme odkoupili,když jsme po jejím otevření zjistili, že je pouze jednokomorová.Na jejím dně byly zachovalé 2 rakve těsně vedle sebe,svislá přepážka se mezi rakve nevejde, rovněž krycí deska je jen jedna pro celou hrobku, do které by se jinak vešly 4 rakve.Po zpopelnění starých a po uložení naší rakve se prý hrobka nemůže 25 let otevírat,takže by ji už nemohla rodina použít, i když investovala do velké hrobky?

Nové Město na Moravě , Nové Město na Moravě , 17.06.2009
Odpověď

V každém případě by před novým pohřbením měla být hrobka vyčištěna, To znamená vyjmout zetlelé ostatky, nechat je zpopelnit a a hrobku připravit k novému pohřbení. Rakev s pozůstatky uložíte tak, aby nad ní bylo možno pohřbít později další rakve. Nevím jakou má dané pohřebiště stanovenu tlecí dobu pro hrobku, pravděpodobně je to Vámi uváděných 25 let. V této době může být do hrobky uložena další rakev pokud je v hrobce místo. V tlecí době mohou být rovněž dříve uložené rakve přemístěny, pokud nebudou otevírány. Konkrétní postup musíte projednat s provozovatelem pohřebiště. Bez bližší znalosti věci Vám více poradit nemohu.

Julius Mlčoch , 03.07.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Jaroslav Duben

Sekce: Pohřební služba, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference