Poradna: Ráda bych se zeptala, jak je to s ukládáním urny do

Otázka:

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jak je to s ukládáním urny do hrobu. Můžeme urnu uložit sami, nebo u toho musí někdo být - např. zaměstanec hřbitova...? Jak se v takové záležitosti postupuje? Předem děkuji za odpověď.

Hradec Králové , Hradec Králové , 17.04.2007
Odpověď

Jakkoliv činnost, mám na mysli právě ukládání urny, pohřbení lidských pozůstatků nebo opravy a předělání hrobového zařízení muže být provedeno jen se souhlasem provozovatele pohřebiště. Praxe je však různá. Někde provádí vlastní uložení urny pracovník správy pohřebiště, jinde si ukládají urnu pozůstalí sami. O tom rozhodne provozovatel pohřebiště. Je však nutno vždy před uložením jednat s provozovatelem pohřebiště (to je vždy obec nebo církev). Provozovatel může k provozování pohřebiště mít buď svou organizaci nebo smluvního partnera, který zajišťuje provoz pohřebiště (správa pohřebiště /hřbitova). Tento správce musí být uveden v Řádu pohřebiště. Provozovatel nebo správce je povinen vést evidenci o každém hrobovém místě a uložení urny musí k danému hrobovému místu zapsat.

Julius Mlčoch , 20.04.2007Inzerce z regionu

Hřbitov Kukleny, Hradec Králové
Region: Hradec Králové
nabídka, 10.11.2020, 17:49
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám pomník, jednohrob, leštěná žula,...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov


Pohřební a hřbitovní služby - Ing. Milan Mašek

Sekce: Pohřební služba, Město: Vrchlabí


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference