Poradna: Ráda bych se zeptala, jestli je možné zrušit hrob,

Otázka:

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je možné zrušit hrob, jak to udělat a jestli se to nějak platí. Dále pak bych ráda přesunula ostatky svých prarodičů, rodičů a manžela na místo mimo hřbitov. na to by se vztahovala další otázka: Jak je nutné postupovat abych nějak neporušila zákon a jestli je možné popel rozptýlit na místo, které si sama určím nebo jestli je nutné mít povolení, např. pokud bych chtěla manželka rozptýlit do Vltavy. Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den.

Most , Most , 26.02.2007
Odpověď

Ukončit nájem hrobového místa pochopitelně je možný. Ten skončí dle Vaší dohody s provozovatelem pohřebiště. Musím ale upozornit, že pokud byly do hrobu pohřbeny lidské pozůstatky a dosud neproběhla tlecí doba, může být nájem ukončen až uplynutím této doby. Pokud se jedná o urny se zpopelněnými ostatky, tak ty je možno přemístit i mimo pohřebiště, Pokud jde o kosterní ostatky, tak v tom případě by bylo nutno provést exhumaci, vyjmuté ostatky nechat zpopelnit a pak je možno je uložit i mimo pohřebiště. Když uvádím mimo pohřebiště, mám na mysli pozemek, který je ve vašem vlastnictví. Na jiném pozemku jen se souhlasem vlastníka. Rozptyl do Vltavy tedy jen se souhlasem správce toku.

Julius Mlčoch , 26.02.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference