Poradna: Rozloučení v kostele

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi tatínek a v pátek 18.3. bude mít rozloučení v kostele, tak jak si to přál. S pohřební službou jsme domluveni,že po skončení obřadu, kdy se bude rakev odnášet z kostela ji ponesou jeho čtyři vnuci. Měl však ještě vnučku.(Nejde o děti,ale už dospělé)Nechci aby to na pohřbu vypadalo,že je vnučka odstrčena.Tak se chci zeptat zda by mohla mít na pohřbu taky svou úlohu. A jakou. Děkuji

, Jihlava , 15.03.2016
Odpověď

Je samozřejmé, že nikdo nebude chtít, aby také vnučka vynášela rakev ze zesnulým. Je to dost těžká práce, kterou vnuci jistě zvládnou. Vnučka bude jistě s přímými pozůstalými v doprovodu za rakví a to je její místo. Pokud by jste ji opravdu chtěla aktivně zapojit, mohla by hned za rakví, tedy před pozůstalými nést kytici sejmutou při vynášení z rakve. Nebude-li se však na to cítit, nenuťte jí. Nevím, zda se jedná o pohřeb do hrobu nebo bude zemřelý převezen do krematoria. Při pohřbu do hrobu by mohla být ta, která zahájí vhozením kytičky do hrobu na rakev  ukončení obřadu. ----Id: 10220; Jméno: Kišová Ivana; Datum: 2016-03-16Otázka:zemřel mi tragicky manžel.Co všechno musím zařídit,kde to vše oznámit,Kam budu muset zajít. děkuji za odpověďOdpověď:

Julius MlčochInzerce z regionu

Naděje
Region: Jihlava ,Havlickuv Brod
poptávka, 2.7.2020, 11:16
Kamenictví v pohřebnictví

Dobry den ráda bych se ucházela o místo...


Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Pohřební služba Jaroslav Duben

Sekce: Pohřební služba, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební služba Luboš Zrno & syn

Sekce: Pohřební služba, Město: Pelhřimov


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference