Poradna: sebevrazda

Otázka:

Dobry den. Muj manzel spachal sebevrazdu a pohreb chce uskutecnit bezemne jeho matka. Ma na to pravo? Komu vydaji po pitve jeho telo? Ja jsem preci jeho manzelka. dekuji

liberec , Liberec , 19.05.2013
Odpověď

Pohřební povinnost náš právní řád zatím nikomu neukládá. Pokud jste manželé bude asi Policie jednat především s Vámi a vydá Vám také povolení k pohřbení. Pak již záleží jen na Vás, kde objednávku pohřbení uzavřete. Pokud dojde k tomu, že budou objednávky dvě, rozhodnout o tom, která z nich platí může jen soud.

Julius Mlčoch , 22.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference