Poradna: Uložení urny

Otázka:

Zemřela mi matka,která mě v 6 letech opustila.Nebyli jsme v žádném kontaktu.Před smrtí uvedla v nemocnici pouze mě, i když měla ještě 2 děti z dalšího manželství. Odmítl jsem se ujmout jejího pohřbení. Po mém pátrání na její další děti i oni odmítli zajistit její pohřbení,protože už s ní nebyly mnoho let v kontaktu.Pohřbení tak zajistí město a náklady zaplatíme z dědictví.Přesto bychom pak chtěli její urnu a po zjištění,kde mají rodinný hrob ji tam uložit.Sdělili nám, že pokud se o pohřbení nepostaráme my, ale oni,urnu nedostaneme a bude rozptýlena nebo pohřbena do společného hrobu. Je to pravda?

Plzeň , Plzeň-jih , 27.10.2011
Odpověď

O tom co se stane se zpopelněnými ostatky rozhodne objednavatel pohřbení. Pokud pohřeb obstará Obecní úřad, není povinen Vám urnu vydat.

Julius Mlčoch , 01.11.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference