Poradna: Uložení urny

Otázka:

Dobrý den, mám spíše všeobecný dotaz, ale nevím na koho se obrátit. Dne 20.6. zemřel můj bývalý manžel, zbyly po něm 4 děti (25, 18, 14 a 10 let) a dvě malé vnučky. Jelikož to byl bývalý manžel, tak jsem bohužel nemohla moc do pohřbu zasahovat. On měl přítelkyni a ta zařizovala s jeho sestrami pohřeb a všechny ostatní věci okolo. Exmanžel byl zpopelněn a popel byl rozptýlen na rozptylové loučce na hřbitově. Ale jelikož byl rozptýlený, tak nemá žádný hrob, náhrobek.....nic kam by děti mohly zajít položit a zapálit svíčku. Nejmladší syn to snáší asi nejhůře a byl by rád, kdyby nějaké takové místo bylo. Je možné si nechat udělat obal na urnu se jménem a iniciály a pronajmout si místo v kolumbáriu i když vlastně bude urna prázdná? Já vím, že je to asi zvláštní přání, ale přijde mi nedůstojné zapalovat svíčku u rozptylového místa. Je to tam hrozně neosobní a děti jsou z toho špatné. Oni by věděly, že tam nic není, ale jde o památku, kam by mohl zajít kdokoliv, kdo ho znal, zapálit svíčku a vzpomenout si na něj.Žádné oblíbené místo, kde udělat pomníček neměl, tudíž to opravdu nechceme. Děkuji moc za pochopení a odpověď.

, Plzeň-město , 15.10.2019
Odpověď

Dobrý den, to je zapotřebí zkonzultovat se správcem nebo provozovatelem konkrétního hřbitova.

Jaroslav Mangl

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference