Poradna: Umístění urny

Otázka:

Dobrý den, bavily jsme se s maminkou o tom, jak by si přála být pohřbena, kdyby nečekaně zemřela. Přála by si být uložena do hrobu ke své matce, kam se prý ale pravděpodobně nevejde, takže přemýšlela o zpopelnění s tím, že by si přála, aby její urna stála na hrobě její matky. Přemýšlely jsme ale o tom, zda je tato varianta možná, nebo zda se urny ukládají na speciální hřbitovy apod. Navíc je maminka křtěná, takže jsem se ještě chtěla zeptat, zda by se mohla nechat spálit, ale mít obřad v kostele (tuto možnost nepředpokládáme, ale zajímalo by mě to). Otec maminky si jakožto věřící pravděpodobně nebude přát, aby maminčina urna stála na hrobu "řádně pohřbené", mohl by to zakázat? Děkuji za odpovědi.

, Chrudim , 09.02.2018
Odpověď

Pokud je hrob. Kde je pohřbena její maminka již zaplněn, pak je možnost pronajmout další hrobové místo. U hrobu její maminky, záleží na tom, kdy tam bylo poslední pohřbení. To musíte projednat s provozovatelem hřbitova a také samozřejmě
s nájemcem hrobového místa. bez jeho souhlasu není možné ho hrobu pohřbít ani dát urnu. Rozloučení s následnou kremací se běžně dělá. Dnes již církev k tomuto způsobu pohřbení dala souhlas. Podle Občanského zákoníku je rozhodující přání zemřelého, to by se
mělo splnit. Doufám, že to ještě dlouho nebudete muset řešit.

Julius MlčochInzerce z regionu

Pohřební speciál automat 2ks
Region: Pardubický
nabídka, 13.3.2019, 6:57
Kamenictví v pohřebnictví

Prodáme 2ks pohřebních vozů s automatickou...
nabídka, 12.3.2019, 8:51
Kamenictví v pohřebnictví

Prodáme 2ks pohřebních vozů s automatickou...


Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.