Poradna: Umrel mi otec v Recku-už v květnu.Ted mi poslaly z

Otázka:

Umrel mi otec v Recku-už v květnu.Ted mi poslaly z ambasady dopis kde mi toto zdelily a jak se postaram o pohreb.Otce jsem nevidel 20 let,neplatil na mne a nezajimal se o mne.Musím se posterat o pohreb?Ja nemam zajem .Dekuji za odpoved.

okr.Chrudim , 04.02.2008
Odpověď

Podle našeho zákona nejste povinen pohřeb zajišťovat. Neznám ovšem zákony Řecka. Také nevím zda tam Váš otec zemřel při návštěvě, nebo zda tam měl trvalý pobyt. Možná bude problém v dědických zákonech. Možná by bylo dobré kontaktovat advokátní kancelář a poradit se s právníkem.

Julius Mlčoch , 08.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference