Poradna: urnu s popelem našeho dědečka byl umístěna na našem

Otázka:

Dobrý den, urnu s popelem našeho dědečka byl umístěna na našem rodinném hrobě od roku 1975.Jeho manželka,naše babička měla bratra. Jeho syn je nájemcem hrobového místa (předcházela tomu domluva mezi babičkou a jejím bratrem). Loni babička umřela,tento strýc odmítl,abychom babičku pohřbili v tomto hrobě.Museli jsme si pořídit nový hrob o kousek dál.Po pohřbu babičky, vzal urnu (dědečekú a pohodil ji na tom našem hrobě.Otázka: mohl to udělat bez našeho souhlasu?Považují se popel za ostatky?Jde o hanobení ostastků?Máte nějaké doporučení?děkuji předem za odpoved.Bláha

Brno , Brno-město , 03.01.2010
Odpověď

O tom kdo bude pohřben nebo, nebo která urna bude uložena v hrobě rozhoduje nájemce hrobového místa. On ale není oprávněn urnu se zpopelněnými ostatky z hrobu vyjmout bez souhlasu provozovatele pohřebiště. Pokud o vyjmutí požádal provozovatele pohřebiště a pak od něj urnu převzal a bez Vašeho vědomí ji jen tak položil na hrob, který patří Vám, tak se provinil proti pietě a etice. Tím se dopustil přestupku dle §26 odst. (1) písmeno j) zákona č. 256/2001 o pohřebnictví v platném znění, a může být v přestupkovém řízení potrestán pokutou až do výše 50 000,-Kč. viz tentýž paragraf odstavec (2). Záleží jen na Vás co dále učiníte. Pokud budete chtít řešit počínání Vašeho příbuzného jako přestupek, tak se obraťte na přestupkovou komisi Obecního úřadu.

Julius Mlčoch , 05.01.2010

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební a hřbitovní služby města Brna a.s.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference