Poradna: V případě zpopelnění bez obřadu se může tělo zpopelnit

Otázka:

V případě zpopelnění bez obřadu se může tělo zpopelnit ještě týž den, nebo se musí dodržet nějaká doba od smrti do zpopelnění? Bylo známo dodržet 48 hod., ptám se zda toto platí nebo ne. Děkuji

Jižní Čechy , 23.06.2008
Odpověď

Nevím, který den máte na mysli. Pokud jde o den objednání pohřbu tak je to teoreticky možné, ale prakticky ne. Zákon nestanovuje spodní dobu pro pohřbení je jen stanoveno, že pokud není ve lhůtě 96 hodin od oznámení úmrtí nikdo pohřbení, zajišťuje pohřbení obec v jejimž obvodu k úmrtí došlo. Prakticky to však určitě nevyjde. Zemřelého musí pohřební služba převzít a provést uložení do rakve a ostatní úkony s úmrtím spojené. Rovněž krematorium, kde bude zemřelý zpopelněn má již dopředu naplněn denní program zpopelnění takže by těžko mohlo do tohoto rozpisu vsunout další zpopelnění. Samozřejmě jak již jsem řekl je to teoreticky možné, ale prakticky jsem se s tím nesetkal.

Julius Mlčoch , 27.06.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference