Poradna: V únoru mi zemřel dědeček. Přál si být zpopelněn bez

Otázka:

Dobrý den, v únoru mi zemřel dědeček. Přál si být zpopelněn bez obřadu a rozptýlen na loučce. Rozptyl má proběhnout 18.5. v Praze. Chci se zeptat, jak probíhá rozptyl? Zda jsou v tomto případě vhodné květiny a tmavé šaty? Děkuji za odpověd´.

Lomnice nad Pop. , Lomnice nad Popelkou , 04.05.2011
Odpověď

Rozptyl probíhá přibližně stejně na všech loučkách. Pozůstalí se shromáždí u loučky rozptylu a pracovník provádějící rozptyl přinese zpopelněné ostatky. Po kontrole, že jde o správné ostatky, a pokud je to možné, tak si s pozůstalými upřesní místo rozptylu a provede rozptýlení popela. Tmavé šaty jsou vhodné, protože je to vlastně součást posledního rozloučení, obzvláště pokud nebyl obřad. Vázané menší květinové dary jsou jistě vhodné a pracovník je po rozptylu položí na místo kam byl popel rozptýlen

Julius Mlčoch , 13.05.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference