Poradna: Vašene panove! Přečetl jsem informaci na váše stranke,

Otázka:

Dobrý den, vašene panove! Přečetl jsem informaci na váše stranke, mám ale několik otážek. Chtěl bych se vás ptát o nich. 1. Jak se koná pohřebení cizinců, kteři neni občany, ale žijí v Čechah? Jak je možno zaplatit za pohřeb? Musi to udělat přibuzne, nebo člevek si může podepsat nějaku smlouvu s poijšt’ovnou, nebo neco může zapatit stat, jestli člověk ofocialne prácuje tady a pláti daň? 2. Můžou pohřební slůžbu organizovat pohřeb v pravoslavnou církví (nebo v mešite), nebo přibuzne to musi zařidit samostejne? 3. Na váších strankach je napsano, že rodina musi vyřidit hodne práci s dokládami blízkeho. Jak to jde s lídí, kteři nejsou občanu? Kám oni musi jit? Děkuju moc za váš pozor.

, 14.05.2006
Odpověď

1. Pokud dojde u nás k úmrtí cizince, je možné ho nechat pohřbít v ČR bez rozdílu státní příslušnosti. Stejně jako v každém jiném případě pohřeb zajistí pohřební služba na základě objednávky příbuzných, přátel apod. Objednávka služeb je samozřejmě spojena s její úhradou, která jde v plné výši k tíži objednavatele. Platitel pohřbu pak může žádat o státní sociální dávku - pohřebné. Informace o přiznání dávky pro konkrétní případ podá kontaktní místo SSP Úřadu práce. 2. Objednavatel pohřbu s pohřební službou dohodne možný průběh, způsob, místo konání pohřbu po dohodě s danou církví. 3. Při úmrtí cizince příslušný matriční úřad sám oznamuje úmrtí zastupitelskému úřadu podle státní příslušnosti zemřelého.

Jan Hájek , 17.05.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference