Poradna: Vážený pane doktore,děkuji Vám za odpověď,ale chci

Otázka:

Vážený pane doktore,děkuji Vám za odpověď,ale chci jen upřesnit moji otázku na Vás z 8.2.2007.Smlouva se mnou byla sepsána a oboustranně podepsána bez výhrad a dodatků dne 28.1.2005 a nájemné je stanoveno dle platných cen stanovených radou města ze dne 11.3.2004.Omlouvám se,že znovu obtěžuji a předem děkuji.Věřte,že Vaše odpověď je pro mne dosti důležitá z hlediska zjištění pravdy.

Nové Strašecí , Nové Strašecí , 17.02.2007
Odpověď

Promiňte ale mám v tom trochu zmatek. Pokusím se rekapitulovat. V roce 2001 s Vámi byla uzavřena nájemní smlouva na hrobové místo na období od 1.1.2001 do 31.12.2010. V této smlouvě byla stanovena cena za nájem a cena za služby s nájmem spojené (pokud je provozovatel pohřebiště poskytuje)? Předpokládám, že asi ne, protože zákon č. 256/1991 Sb. Nabyl účinnosti 1. 1. 2002. Před tímto datem se většinou na smlouvách uváděla jen jedna souhrnná cena. Tato smlouva však nebyla po 1. 1. 2002 v souladu se zákonem. Po nabytí účinnosti zákona č. 256/2001 Sb. zřejmě provozovatel pohřebiště (Obecní úřad) připravil novou smlouvu která již byla v souladu s ustanovením §25 odst. (1)., to znamená uvádí samostatně cenu za nájem hrobového místa a cenu za služby. Protože však poplatky byly zaplaceny nepožadoval provozovatel od Vás žádnou platbu. Předpokládám, že je to ta smlouva ,která byla podepsána 28.1.2005 a ve které jak uvádíte je stanoveno nájemné dle ceníku ze dne 11. 3. 2004. Nevím ale, zda jste něco platil a zda nebyla prodloužena platnost nájemní smlouvy? V roce 2006 však OÚ po Vás chce zaplacení částky 437,50 Kč, ale za co? Ustanovení §29 odst. 4 a 5, jak uvádí provozovatel pohřebiště, nemůže být jako důvod neplatnosti smlouvy použito, protože to se týkalo přechodného období 2 roků od účinnosti zákona, kdy měl provozovatel pohřebiště povinnost předložit uživatelům hrobových míst nový návrh smlouvy, který bude v souladu s ustanovením zákona 256/2001 Sb.. tato doba skončila 1. 1. 2004. Po tomto datu by mohlo přijít v úvahu ustanovení §25 odst. (7). který říká. (7) Provozovatel pohřebiště může odstoupit od smlouvy o nájmu, s výjimkou smlouvy o nájmu hrobu, kde dosud neuplynula stanovená tlecí doba, jestliže nájemce neuhradí dlužné nájemné nebo úhradu za služby spojené s nájmem do 3 měsíců ode dne, kdy ho k tomu provozovatel písemně vyzval. Nevím ale, zda lze ve Vašem případě říci, že dlužíte nájemné, když bylo již dříve zaplaceno. Protože je ve Vašem případě trochu nejasností a také neznám znění smlouvy, doporučuji vše znovu projednat s provozovatelem pohřebiště nebo se obrátit na právní poradnu. Přeji hezký den.

Julius Mlčoch , 17.02.2007





Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav Pegas CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


Kamenictví Elpis

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Neratovice


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Benešov u Prahy


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno




+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.