Poradna: Zemřela babička, pohřeb měla do hrobu. Pohřební ústav

Otázka:

Zemřela babička, pohřeb měla do hrobu. Pohřební ústav tvrdil, že podle zákona platného od tohoto roku musí být rakev dubová se zinkovou vložkou. Je toto tvrzení pravdivé? Nejedná se pouze o snahu prodat co nejdražší rakev?

Kostelecko , 23.04.2007
Odpověď

Rozhodující je, zda bylo pohřbení do hrobu nebo hrobky. Pokud byla rakev se zemřelým uložena do hrobu (rakev je zasypána zeminou), pak není dubová rakev s kovovou vložkou potřeba. Pokud byl zesnulý uložen do hrobky (hrobka má vyzděnou podzemní část) pak je ze zákona nutno zesnulého uložit do rakve z tvrdého dřeva a ta musí mít spodní část vyloženu zinkovou nepropustnou vložkou. Pokud by byl zesnulý v pokročilém stavu rozkladu, tak by mohla pohřební služba trvat na kovové nepropustné vložce i při pohřbení do hrobu. Není však nutná rakev z tvrdého dřeva.

Julius Mlčoch , 26.04.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.