Poradna: zemřela mi maminka a jejím přáním bylo rozptýlit na

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi maminka a jejím přáním bylo rozptýlit na stejném hřbitově, jako před časem jejího manžela, u kterého jsme byli účastni.V současnosti mi na hřbitově bylo řečeno, že rozptyl provéct mohou, ale bez naší účasti. Myslela jsem, že rozptyl je obřad a způsob rozloučení, teď nevím zda se mám domáhat provedení s účastí, zda je někde stanoveno jak má rozptyl probíhat, nebo hledat jiné místo? Chtěla bych mamince přání splnit. Můžete mi prosím poradit, zda jsou nějaká pravidla? Děkji za odpověď a přeju hezké dny Petra Dušková

, 08.05.2009
Odpověď

Nevím na kterém hřbitově Vám tuto informaci dali. Rozptyl popela je jednou z forem uložení zpopelněných ostatků. Běžně se provádí za účasti pozůstalých a nevím, proč Vám brání provozovatel pohřebiště se tohoto aktu zúčastnit. Požádejte je o vysvětlení a přeji Vám, aby jste poslední přání Vaší maminky mohla splnit.

Julius Mlčoch , 17.05.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference