Poradna: Změna smlouvy

Otázka:

Dobrý den, je možné ze strany pronajímatele změnit cenu za pronájem hrobového místa a cenu za služby spojené s pronájmem hrobového místa v průběhu trvání smlouvy. Smlouva byla sepsána na 10 let, ceny byly stanoveny dle platného ceníku v době sepsání smlouvy. Může být i přesto cena dle par.7 zákona o cenách526/1990 Sb., případně dle jiného právního předpisu změněna během trvání smlouvy? Děkuji.

Havl.Brod , 14.06.2013
Odpověď

V tomto případě je nutno posoudit, jak jsou ve smlouvě napsána ustanovení o ceně za nájem. Praxe je na některých pohřebištích různá. Pokud však byla v nájemní smlouvě stanovena cena za nájem hrobového místa a cena za služby s nájmem spojené pevnou částkou a byla rovněž v okamžiku podepsání smlouvy zaplacena, pak již nelze požadovat nějaký doplatek.

Julius Mlčoch , 15.06.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce způsob pohřbu
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference