Poradna

Dědictví následuje po úmrtí velmi blízké osoby. Zajímá Vás, do jaké míry se můžete dědictví zříci, zajistit Vám spravedlivý podíl na dědictví, vyřešit situaci předáním majetku ještě za života, jak napsat závěť a seznámit s ní nejbližší, atd.? Zeptejte se v naší veřejné poradně dědictví.


Požádat o radu
Zobrazit sekci:   Vše   Ceny pohřebních služeb   Dědictví   Etika a kondolence   Kamenictví v pohřebnictví   Kde je kdo pohřben   Krematoria   Obřadní síně   Ostatní   Pitva   Pohřebné   Pohřební služba   Pracovní volno   Psychická pomoc   Správa hrobů   Způsob pohřbu  
Otázka - Mam asi dost neobvyklý dotaz. Rodiče jsou již téměř

Dobrý den, mam asi dost neobvyklý dotaz. Rodiče jsou již téměř 20 let rozvedeni, nevím, zda otec ještě žije, nebo ne....

Martina Jedličková , Brno , Brno-město , 31.08.2007
Odpověď

Existuje centrální evidence obyvatel, ale ta slouží k potřebě státních orgánů. Nevím zda by Vám...

Julius Mlčoch , 13.09.2007
Otázka - Reklama v pohřebnictví. Chci se Vás zeptat, jestli

Reklama v pohřebnictví. Chci se Vás zeptat, jestli je možné uvádět na smutečním oznámení (parte) název a adresu...

Pavel Menšík , Kunčice pod Ondřejníkem , 31.08.2007
Odpověď

Reklama v pohřebnictví je regulována Zákonem o reklamě. V §6a se uvádí, že je zakázáno pohřební...

Julius Mlčoch , 13.09.2007
Otázka - Chci se prosím vás zeptat. Otec mi před 5 roky daroval

Dobrý den chci se prosím vás zeptat. Otec mi před 5 roky daroval rodinný dum. Měli jsme mezi sebou dohodu že si...

Hana Janíková , Okr. Blansko , 31.08.2007
Odpověď

Bratra po smrti otce vyplácet v žádném případě nebudete muset. Váš otec má právo se svým majetkem...

Jiří Švehla , 24.09.2007
Otázka - Tuto neděli nám v Itálii zahynula dcera při dopravní

Tuto neděli nám v Itálii zahynula dcera při dopravní nehodě, kterou zavinila řidička vozu, kde byla jako spolujezdec....

Břetislav TREMČINSKÝ , Praha , Praha 1 , 31.08.2007
Odpověď

Je správné, že jste v jednání s cizími subjekty opatrný. Já osobně nevím, jaký zákon by toto v...

Julius Mlčoch , 13.09.2007
Otázka - Prosím Vás, je vhodné pohřbít do stejného hrobu manžele,

Prosím Vás, je vhodné pohřbít do stejného hrobu manžele, kteří byli 30 let rozvedeni? V hrobě jsou již urny otce a...

Jiřina Jansová , 30.08.2007
Odpověď

Vážená paní, na takovýto dotaz se těžko odpovídá. To rozhodně není záležitost etiky. Nevím proč...

Julius Mlčoch , 31.08.2007
Otázka - snažila jsem se to pročíst, ale nenašla jsem úplně

Dobrý den, snažila jsem se to pročíst, ale nenašla jsem úplně to, co jsem hledala. Jedná se o případné dědictví....

Karolina , Praha , Praha 1 , 30.08.2007
Odpověď

To, aby Vám manžel daroval svojí polovinu je samozřejmě možné. Darování podílu manželem Vám, nebo...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Dovoluji si Vás požádat o radu, jsme dva sourozenci,

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o radu, jsme dva sourozenci, máme jen otce, matka zemřela před 20 lety, otec žije...

Alena Nekolová , Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 29.08.2007
Odpověď

Jestliže je byt, ve kterém otec žije s Vaším bratrem, družstevní, přejde jeho smrtí členství v...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Moj otec žil s priatelkou 8 rokov v čechach kde nahle

Moj otec žil s priatelkou 8 rokov v čechach kde nahle zomrel, može ona zasachovať do pohrebu a rozhodovať o tom ako a...

Mája Krajčová , na Slovensku v Nitre , Náchod , 27.08.2007
Odpověď

Český právní řád neurčuje nikomu povinnost obstarat pohřeb, ale také nezakazuje totéž provést...

Julius Mlčoch , 28.08.2007
Otázka - Ptám se je-li možnost zpopelnění ostatků, které jsou

Ptám se je-li možnost zpopelnění ostatků, které jsou už 58 let uloženy v zemi nebo jakým způsobem uložit ostatky do...

Věra Lacmanová , Praha-Vinoř , 27.08.2007
Odpověď

Ano je možno nechat exhumované ostatky z hrobu zpopelnit. Obraťte se na provozovatele (správce)...

Julius Mlčoch , 28.08.2007
Otázka - Zemřela mi moje nevlastní matka,otec již dříve.Neměla

Dobrý den, zemřela mi moje nevlastní matka,otec již dříve.Neměla žádné děti ani jinou rodinu a já bych chtěl prosím...

Miloslav Urbášek , Uničov , Uničov , 27.08.2007
Odpověď

S dědictvím to bude tak, že pokud jste byl svojí nevlastní matkou osvojen, tak budete dědit vše...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Moje babička před nedávnem zemřela. Starala se o ni

Moje babička před nedávnem zemřela. Starala se o ni moje maminka (72let) a vyřizovala i záležitosti kolem pohřbu a...

Pavla Lacková , Koclířov u Svitav , 27.08.2007
Odpověď

Domnívám se, že takovýto postup možný je. Plná moc musí být písemná, podpisy na ní ověřeny být...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Vážení, prosím, co musím udělat, pokud se chci zbavit

Vážení, prosím, co musím udělat, pokud se chci zbavit hrobu, jehož jsem majitelem?

Josef Tišler , 27.08.2007
Odpověď

Nejprve musíte ukončit nájemní vztah k hrobovému místu. To znamená dojit za provozovatelem...

Julius Mlčoch , 28.08.2007
Otázka - mám na Vás dotaz.Zemřela nám babička, jaký nárok máme

Dobrý den, mám na Vás dotaz.Zemřela nám babička, jaký nárok máme na dědictví (rodiče stále žijí, děda už ne). Moc...

Kateřina Urbánková , 27.08.2007
Odpověď

Po babičce budou dědit v první řadě její děti, všechny stejným dílem. Pokud některé dítě babičky...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Prosím o radu. Rodiče vlastnili rodinný domek a byt.

Dobrý den,prosím o radu. Rodiče vlastnili rodinný domek a byt. Rodinný domek darovali před 12 lety sestře s tím, že...

Nováková , Olomouc , Olomouc , 26.08.2007
Odpověď

Pokud Vám otec byt odkáže v závěti, měl by připadnout Vám. Sestra by však, protože je již...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Můj dotaz je zvláštní, ale doufám, že mi i přes to

Dobrý den, můj dotaz je zvláštní, ale doufám, že mi i přes to odpovíte. Přítel mě požádal o ruku a já bych si ho...

Alena Saborinková , Liberec , Liberec , 24.08.2007
Odpověď

Okamžikem smrti zůstavitele (Vašeho budoucího manžela) přecházejí dluhy na všechny dědice, v...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Preji Prosím o laskavou odpověď na otázku ohledně úmrtí

Preji dobrý den. Prosím o laskavou odpověď na otázku ohledně úmrtí rodinného příslušníka s trvalým pobytem v Německu....

PharmDr.LADA JOHNOVA , Tanvald , Tanvald , 23.08.2007
Odpověď

Dědické (hmotně)právní poměry se budou řídit podle práva státu, jehož byl Váš otec příslušníkem,...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Chtěla bych se zeptat. Syn si u společnosti v Praze,

Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Syn si u společnosti v Praze, která se zabývá akciemi půjčil 907 000 Kč na akcie,...

Jana K. , Příbramsko , 23.08.2007
Odpověď

Odměna notáře se počítá z obvyklé ceny zůstavitelova majetku, který se stal předmětem řízení o...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - Chci se zeptat, zda je někde na internetu seznam všech

Dobrý den, chci se zeptat, zda je někde na internetu seznam všech 27 krematorií v ČR. Potřebuji to vědět do projektu,...

Denisa , Teplice , Teplice , 22.08.2007
Odpověď

Seznam všech krematorií v ČR není nikde uveden. Pokud Vám stačí jen místa kde jsou, pak Vám je...

Julius Mlčoch , 28.08.2007
Otázka - Odpověď na tuto otázku jsem nikde nenašel, tak se snad

Dobrý den, odpověď na tuto otázku jsem nikde nenašel, tak se snad neopakuji. V současné době je uzavřena smlouva o...

Martin Šmídl , Praha , Praha 1 , 21.08.2007
Odpověď

Poplatek u notáře není nutno platit znovu žádný. Pokud jste se s dlužníky takto dohodl, stačí...

Jiří Švehla , 13.09.2007
Otázka - V sobotu nám zemřela babička a my jsme se dozvěděli,

Dobrý den, v sobotu nám zemřela babička a my jsme se dozvěděli, že má nezaplacené pohledávky, našli jsme i poslední...

Šimková , Stříbro , Stříbro , 20.08.2007
Odpověď

Pokud budou dědit babiččiny děti, tedy Vaše mamka a strejda, tak její přítel nic dědit nebude. S...

Jiří Švehla , 13.09.2007
<   | 1 | 2 | 3 | 4 | .... 312 | 313 | 314 | 315 | .... 337 | 338 | 339 |    > 
Zobrazit rok:   Vše   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2007   2006  

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.