Poradna: Cenové nabídtky pohřebních služeb

Otázka:

Dovoluji se na Vás obrátit s dotazem, proč pohřební služby nezveřejňují ceníky služeb spojených se zajištěním pohřbu. Proč musím ve stavu, kdy jsem ztratil někoho blízkého, a je to ztráta bolestná, obíhat pohřební ústavy, abych zjistil jak, a kde budou náklady na pohřeb vysoké, a že to jsou rozdíly obrovské, několikrát se vracet k stejné výpovědi o zemřelém, tj.osobní údaje, požadavky na převoz, zajištění proslovů, výzdoby a zodpovídat mnoho dalších otázek spojených s pohřbením zesnulého. Přece si mohu prohlédnout webové stránky, rozhodnout se a absolvovat to pouze jednou. Zároveň mne udivuje, že musím nahlásit pohřebnímu ústavu, zda budu chtít zesnulého před obřadem vidět. Je to právo pozůstalých, a já nemohu rozhodovat za všechny pozůstalé. Je běžné, že každou placenou službu si mohu zkontrolovat, než ji uhradím, nehledě na to, že úhradu nákladů s pohřbením vyžadují pohřební ústavy předem, jinak vyhrožují, že nemusí být zajištěna kvalita obřadu podle dohody. Jsem přesvědčen, že konání většiny pohřebních ústavů je nemorální, využívají nezvratného stavu, kdy odešel člověk někomu blízký z tohoto světa.

Hradec Králové , Hradec Králové , 10.12.2011
Odpověď

Zákon o regulaci reklamy taxativně stanovuje, co smí pohřební služba ve své reklamě uvést. Ceny služeb a zboží tam uvedeny nejsou. To se týká i internetu. Řada pohřebních služeb, především v roce 2001 kdy začal zákon platit, dostala za porušení tohoto zákona pokutu od kontrolních orgánů. Nedivte se tedy, že na internetu ceníky nejsou. Dalším důvodem proč tomu tak je skutečnost, že objednávka pohřbu se liší případ od případu a je rozdílná právě na základě těch skutečností o kterých se ve svém dotazu zmiňujete. To že se pohřební služba ptá na to, zda bude výstav či nikoli může být spojeno jen s organizací obřadu. Právo na vystavení zemřelého samozřejmě máte a nikdo ho pozůstalým neupírá. I když se rozhodnou těsně před obřadem a jsou splněny zákonem stanovené podmínky jistě výstav proběhne. Platbu za pohřeb požadovanou předem je důsledek toho, že řada nepoctivců po obřadu nezaplatí. Pohřeb pak již nelze vrátit, a tak nezbývá než se soudit a posílat exekuce, často bezvýsledně. Pokud jste přesvědčen o nemorálním chování některého pohřebního ústavu, podejte stížnost na příslušný živnostenský úřad a ten provede kontrolu pohřební služby. Bez konkrétních poznatků a výsledků kontroly tvrdit o pohřebních službách, že jsou nemorální není správné. To by jste musel tvrdit o pekařích, že jsou nemorální, když chtějí za své zboží peníze, protože jinak Vám rohlík nedá a vy umřete hladem a podobných příkladů je jistě více.

Julius Mlčoch , 27.07.2012

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference