Poradna: Dědění hrobového místa

Otázka:

Dobrý den, v roce 2006 proběhlo dědické řízení po mé mamince (jsme dva dědicové - bratři), kde jsem zmínil hrobku na Olšanských hřbitovech, na nájemní smlouvě byla uvedena maminka a já, protože si maminka nepřála účast bratra na této hrobce. Notářka nám řekla, že toto dědictvím neprochází. V roce 2012 jsem chtěl nájemní smlouvu aktualizovat a místo zemřelé maminky napsat dceru. Toto mi Olšanské hřbitovy neudělaly s tím, že musím předložit dědictví. Mezitím se bratr (tedy 6 let po právoplatném) dědictví)nechal vepsat na nájemní smlouvu, přestože jsem veškeré poplatky a náklady spojené s údržbou hrobky hradil pouze já. Mám tímto znemožněnou možnost jakkoliv nakládat s hrobkou. Při dědictví jsem udělal velké ústupky, abych zabránil nedůstojným dohadům, neboť bratr se mnou odmítá komunikovat. Platba je na dalších deset let mnou zaplacená, na nájemní smlouvě je od roku 2012 uveden bratr a já, dohoda s ním není možná. Jakou mám možnost bratra ze smlouvy "odepsat". Kde se stala chyba, není možnost zrušit zápis bratra z důvodu promlčení? Teď se nedá nic dělat, je to patová situace. Hrobka by již potřebovala další opravy a s bratrem není řeč. V případě mé smrti se toto rozšíří o další 4 dědice a hrobka je odsouzena k rozpadu, což si zemřelí nezaslouží. (Maminka má kvalitní poslední místo odpočinku, které jsem také na své náklady nechal zbudovat, toto je místo odpočinku tety s rodinou, přesto je to má srdeční záležitost.) Děkuji Vám za radu.

Litoměřice , Litoměřice , 05.03.2013
Odpověď

Doporučuji naléhat na hřbitovní správu, která v tomto případě nejpíše
pochybila. Pokud v usnesení o dědictví nebyl nájem pohřebního místa
zmíněn, tak bratr nemohl být platně "vepsán" do existující smlouvy bez
Vašeho vědomí. Stejně tak mi není zřejmé, proč by Vám hřbitovní správa
neměla umožnit přistoupení Vaší dcery k nájemní smlouvě. Pokud
hřbitovní správa nebude ochotna spolupracovat, doporučuji se obrátit
na advokáta.

Marta Ptáčková , 06.03.2013

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference