Poradna: existuje centrální evidence zemřelých v ČR?

Otázka:

Zdravím, mám provádět odstranění věcného břemene na pozemek, který zdědila moje maminka, je tam uvedeno 5 sourozenců, žádný již nežije 30 roků, ani moje maminka, chci dát věc jako dědic do pořádku. Hledám centrální seznam zemřelých, abych mohla dokladovat pro výmaz věcného břemene na kat. úřadu. A nemusela shánět 5 úmrtních listů a pátrat po rodině, zdá se mi to neetické. Navíc neznám všechny, ani jejich bydliště, případně 1 teta byla bez potomků. Děkuji za radu.

, Benešov , 31.01.2023
Odpověď

V praxi je možné to na některých katastrálních úřadech vyřešit i bez úmrtních listů, protože katastr má možnost si ověřit, zda osoba, které se věcné břemeno týká, ještě žije či nikoliv. Je tedy možné to vyřešit podáním vyplněného návrhu na vklad a písemným prohlášením. Ne každý úřad však toto akceptuje, někdy je úmrtní list potřeba. Doporučuji obrátit se na příslušný katastrální úřad a informovat se, co budou vyžadovat.
 
Pokud by však úmrtní listy byly potřeba, můžete si je zajistit na příslušných matrikách, není potřeba "pátrat po rodině". Matriční úřad vystaví úmrtní list každému, kdo prokáže právní zájem na to, aby mu byl vystaven. Ten ve Vašem případě je dán, protože se snažíte zajistit výmaz již neexistujících věcných břemen.

Pavel Kuchynka , 08.02.2023

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference