Poradna: Fakturace chladícího zařízení

Otázka:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký je správný postup fakturace chladícího zařízení, pokud dojde k úmrtí ve zdravotnickém zařízení. Dle § 4 odst. 4 zákona o pohřebnictví chápu, že prvních 48 hodin platí zdravotnické zařízení, pokud je tělo uloženo v jejich chladícím zařízení. Pokud by pohřební služba převezla na základě objednávky tělo hned v první den úmrtí, může fakturovat vlastní chladící zařízení hned od okamžiku převozu těla, nebo musí také dodržet lhůtu 48 hodin od úmrtí a objednavateli pohřbu účtovat chladící zařízení až po 48 hodinách od úmrtí? Tedy že by prvních 48 hodin po úmrtí ve zdravotnickém zařízení nemohla pohřební služba toto své chladící zařízení fakturovat objednavateli pohřbu, i když v něm měla toto tělo uloženo? Děkuji za odpověď.

Královéhradecký kraj , 15.05.2013
Odpověď

Je to tak. 48 hodin platí pro zdravotnické zařízení. Pokud pohřební služba má objednán pohřeb a na základě objednávky odveze zemřelého dříve než uplyne oněch 48 hodin, je oprávněná si účtovat náklady spojené s uložením zemřelého v zařízení pohřební služby. Pokud ovšem odveze zemřelého k uloženi na základě objednávky dotčeného zdravotnického zařízení, pak lhůta 48 hodin musí být dodržena.

Julius Mlčoch , 17.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference