Poradna: Mám dotaz, při umrtí v bytě když lékař nařídí zdravotní

Otázka:

Mám dotaz, při umrtí v bytě když lékař nařídí zdravotní pitvu, kdo zajišťuje převoz a kým má být proveden? Jsou veškeré náklady hrazeny zdravotní pojišťovnou nebo se na těchto nákladech má podíl i objednavtel pohřbu? Děkuji Pich

Červený Kostelec , Červený Kostelec , 25.11.2010
Odpověď

Je-li při ohledání zemřelého lékařem nařízena pitva, zajišťuje převoz na patologii lékař, který pitvu nařídil. Náklady na převoz a pitvu hradí zdravotní pojišťovna. Je zde však jeden problém. Již dlouhé roky není vyřešen vztah mezi pojišťovnou a pohřební službou. Tato není oprávněným subjektem k čerpání prostředků ze zdravotního pojištění. Veškeré náklady spojené s dopravou by tedy měla účtovat zdravotnickému zařízení, které pitvu nařídilo. Zdravotnická zařízení tyto faktury však odmítají platit. Je to opravdu velký problém, za který nemohou pohřební služby. Ty se naopak již řadu let snaží o nápravu, bohužel marně. Účtovat přepravu pozůstalému však nelze.

Julius Mlčoch , 01.12.2010

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference