Poradna: Muj otec umrel začátkem roku 2011 náklady pohřbu hradila

Otázka:

Dobrý den,muj otec umrel začátkem roku 2011 náklady pohřbu hradila mistni obec,zajímalo by me jak dlouho zustava urna s pozustatky meho otce ktereho pohrbivala soukroma pohrebni sluzba je zakonem dano ze pozustatky "urna"musí nejaky cas zustat?Mam jako pozustali nejake pravu jí dostat pokud zaplatim naklady pohrbu??Diky za odpoved M.E

Jižní Morava , 30.07.2011
Odpověď

Ze zákona je dáno, že pokud si urnu nikdo nevyzvedne do jednoho roku od pohřbení, tak jsou zpopelněné ostatky uloženy do společného hrobu. Objednatelem, tedy Obecním úřadem však může být při objednání pohřbení rovnou dohodnut způsob a termín uložení zpopelněných ostatků.

Julius Mlčoch , 19.04.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference