Poradna: platba za spopelneni

Otázka:

Dobry den ,prosim o radu.Jsem dedickou ze zaveti po zesnulem.Jelikoz tento byl nalezen mrtev v byte a spolecne s nim tam byla zavrena kocka,ktera ho znetvorila tak,ze jiz nebyl k idetifikaci,tak byla narizena soudni pitva.Nyni se resi dedictvi a notarka mi predlozila fakturu,kterou snad uhradil nekdo kdo se vydaval za pribuzneho na castku vice jak 10000 tis za pohreb.Vim ,ze se zadny pohreb nekonal a na prilozene fakture je to takto formulovano.Zesnuly byl po pitve zpopelnen bez obradu.Musim tuto predlozenou fakturu uhradit?Mam moznost nekde zjistit za co si pohrebnictvi vubec uctuje?Je vubec mozne,aby si tento obrad objednal cizi clovek,kdyz jsou dedici?dekuji za odpoved Ujcikova M

Zelechovice nad Drevnici , 18.02.2013
Odpověď

Náklady na pohřeb se odečítají od dědictví a ten kdo pohřbení objednal má nárok na uhrazení těchto nákladů. Co obsahuje faktura nevím, ale na faktuře musí být uveden objednavatel pohřbení. Ten by měl vysvětlit vznik těchto nákladů.

Julius Mlčoch , 19.02.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference