Poradna: poplatky za socialni pohreb

Otázka:

Dobry den, ja jsem se dozvedela po skoro 4 mesicic ze muj otec zemrel, po dlouhem hledani,jsem zjistila ze muj otec byl zpopelnen v socialnim pohrbu, nyni jsem si chtela vyzvednout urnu a bylo mi zdeleno ze musim zaplatit asi 10000 apotom mi bude urna vydana. Proc bych mela ted platit kdyz bylo zaplaceno statem aja jsem nebyla ptana jestli s tim vübec souhlasim. Dedit se deti jen dluhy.

deutschland,flossenbürg 92696, zeilweg 14 , 19.09.2013
Odpověď

Zákon č. 256/2001Sb. stanovuje, pokud nikdo do96 hodin od úmrtí neobjedná pohřbení, zajistí pohřbení Obecní úřad v jehož obvodu dotyčný zemřel. Obec uplatní náklady pohřbu vůči dědicům, není-li jich, tak vůči státu. Pokud jste účastníkem dědického řízení, pak obec postupuje v souladu se zákonem.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference