Poradna: Poraďte prosíme v postupu při účinné stížnosti na krematorium

Otázka:

Poraďte prosíme v postupu při účinné stížnosti na krematorium v Praze -Strašnice? Obřadník předem potvrdil, že v pauze po 1.melodii, vyzve rodin. řečníka. Vůbec se však sám k obřadu nedostavil! Neupozornil, že ani osobně nezahájí vlastní obřad! Vlastní neslyšitelná řeč tedy probíhala během poslední hlasité hudby. Kancelář uzamčena. Nemožnost řešit situaci. Ostudné a velmi urážející. Jaká je vlastně standartní norma obřadu a povinnosti obřadníka? Poslechněte si pár melodií a zmizte!

Praha , Praha 1 , 03.11.2006
Odpověď

Skutečnosti, které mám k dispozici jsou tyto: Paní měla představu, že obřadník řecníka uvede tak jako konferencier dalšího učinkujícího. To se však při smutečním obřadu nedělá a navíc to v Malé obřadní síni krematoria Strašnice ani není možné. Obřadník po zahájení obřadu odejde a pak již nemá možnost se do prostoru před rakví vrátit. Řečník byl usazen na zvláštní místo vyhrazené řečníkům a byl podrobně instruován, že po skončení první skladby vstane, postaví se před pozůstalé, a může hovořit. Potvrdil, že vše pochopil a když skončila první skladba nic se nedělo. Pracovník obsluhující hudední aparaturu čekal a když byla již trpně dlouhá pauza, tak spustil druhou skladbu. Po té opět nechal dlouhou pauz a čekal na řečníka. Ten opět nic. Pracovník vidí do obřadní síně pomocí kamerového systému a je i napojen zvukově. Když se opět nic nedělo, tak spustil třetí skladbu, načež se zvedl řečnik a do té skladby začal hovořit. Pracovník ztlumil hudbu jak jen to šlo, ale zastavit ji již nemohl. Bylo by to horší než lepší. Po skončení obřadu s objednavatelem pohřbu obřadník hovořil, znovu ji celou situaci vysvětlil, a protože chtěla spojení na vedoucího, tak ji dal telefonní číslo na něj. Vše se odehrálo při posledním obřadu ve čtvrtek 26. 10. v 15,00hod. Posuďte sami, co s tím.

Julius Mlčoch , 03.11.2006Inzerce z regionu

nabídka, 13.1.2021, 11:18
Kamenictví v pohřebnictví

přenechám hrob na Olšanech 3,5m2, celý krytý...
hrobové místo
Region: Praha
nabídka, 15.7.2020, 15:18
Kamenictví v pohřebnictví

Přenechám pronájem hrobového místa na Krčském...


Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 3 -Žižkov


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference