Poradna: Ráda bych se zeptala,jaký je finanční rozdíl mezi pohřbem

Otázka:

ráda bych se zeptala,jaký je finanční rozdíl mezi pohřbem s obřadem a pohřbem v rodinném kruhu.Děkuji za odpověď. M.W.

chomutov , Chomutov , 15.04.2010
Odpověď

Vymezit finanční rozdíl jednoznačně nelze. Záleží na cenách za pohřební služby, za kremaci a podobně a ty jsou různé region od regionu a i různé u pohřebních služeb. Také dost dobře nerozumím jaký rozdíl si představujete mezi pohřbem s obřadem a pohřbem v rodinném kruhu. Pohřbení v rodinném kruhu může bít rovněž v obřadní síni, jenže obřadu se zúčastní jen rodina. Vy jste ale měla na mysli pohřbení bez obřadu s pevně stanoveným časem zpopelnění zemřelého a rodina se v tento čas sejde doma a společně na zemřelého vzpomínají. Tento způsob pohřbu je pochopitelně levnější neboť není platba za obřadní síň a také je možno použít levnější bezobřadnou rakev. Pohřební obřad nám ale umožní doprovodit zemřelého na jeho poslední cestě a umožní nám pochopit ztrátu blízkého člověka jako realitu a toto je podle psychologů velice důležitý proces spojený s „léčením“ žalu.

Julius Mlčoch , 28.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference