Poradna: Socialni vypomoc v pripade umrti obou rodicu

Otázka:

Dobry den, chci se zeptat, zda je mozne ziskat jakoukoli socialni podporu v pripade, ze zemreli oba rodice a je nutne zajistit pro oba pohreb. V tomto pripade meli 3 deti, dva jsou v exekuci, maji sice praci, ale nemaji financni prostredky na to, aby pohreb realizovali. Treti se s nimi za zivota nestykal a rozhodl se, ze se na tomto angazovat nehodla. Pokouseli se dohodnout splatky, ale vzhledem k exekucim, jim nebyly schvaleny. Pokud nemaji narok na zadny prispevek v dusledku toho, ze to jsou pracujici lide, tak co se bude dale dit? Vzdyt pohreb se uskutecnit musi, nemohou je zakopat na zahrade, ale nemaji penize na to, aby je mohli dustojne pohrbit. Co v takovem pripade delat? Dekuji Vam za odpoved i za pripadne rady, jak se s touto situaci vyporadat.

, Svitavy , 23.04.2015
Odpověď

To je složitá a smutná záležitost. Na žádný sociální příspěvek asi nárok nemají, přesněji by jim to řekli na Správě sociálního zabezpečení v místě bydliště. Pokud nikdo do 96 hodin od úmrtí nezajistí pohřeb, přechází tato povinnost na Obecní úřad v jehož obvodu k úmrtí došlo. Náklady pohřbu se odečítají z dědictví. Pokud není dědictví ve výši nákladů pohřbu, uplatní náklady Obec vůči státu.

Julius Mlčoch , 05.05.2015

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference