Poradna: starý pomník

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu:v r. 1966 dala maminka udělat na hrob otce terasový pomník.7. 1.2004 jsme maminku pohřbili.Pronájem hrobového místa jsem platila po pohřbu, přímo na hřbitově na 10 let dopředu.V srpnu 2012 jsem na tento hrob nechala udělat nový pomník.Moji 2 sourozenci, kteří bydlí cca 230km od hřbitova s tím nesouhlasí.Já jsem tedy sourozencům hrob uvolnila,nechám demontovat nápisovou desku a zbytek hrobového zařízení, které bez poškození demontovat nelze mi sourozenci uhradili.Teď jsem se dozvěděla, že po mně budou požadovat, abych nyní já zaplatila jim za starý pomník, který se rozpadal a který už pochopitelně nemám.Hrobové místo ani hrobové zařízení nebylo předmětem dědického řízení,ke kterému mě sourozenci zplnomocnili a proběhlo v dubnu 2004.Náhradu požadují jako dědictví po mamince. Pronájem hrobového místa maminka platila v letech 1966-1976, potom už nikdy. Chci se Vás zeptat, zda bude potřeba znovu otevřít dědické řízení, jinak budou peníze vymáhat soudní cestou.Na hřbitově se pohřbívalo do r.1979, hřbitov byl určen k likvidaci, ale po r.1990 se opět začalo pohřbívat.Děkuji, Alena

Uherský Brod , Uherský Brod , 27.04.2013
Odpověď

je kolem tohoto případu dost nejasností. Bude lepší, když navštívíte právníka a celou věc s ním projednáte. Zde bychom z neznalosti detailů ve věci mohli poradit špatně.

Julius Mlčoch , 03.05.2013

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference