Poradna: úhrada notáři

Otázka:

Dobrý den, mám otázku nedávno nám zemřela mamka hodnota rodinného domu činní 2 150 000,- takže polovina domu je předmětem dědictví, protože dům byl ve spoluvlastnictví obou manželů. Nedávno nám přišel dopis že se máme dostavit k dědickému řízení a odhadovaná částka notáři je napsaná na 22 000,- což se mi zdá docela dost, kom se může člověk obrátit když se mu zdá částka přemrštěná? Děkuji

severní morava , 13.08.2013
Odpověď

Odměna notáře se vypočítává s celkové hodnoty dědictví. Její výše je stanovená notářským tarifem (pohybuje se v rozmezí 1-2%). V případě nemovitostí tak může být takto vysoká. K odměně si notář připočítává i hotové náklady, které mu vznikly.

Marta Ptáčková , 11.10.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference