Poradna: úmrtí občana SR v ČR

Otázka:

Dobrý den mám na Vás dotaz.Manželovi minulý týden v Pátek zemřel brat,občan Slovenské republiky,nalezen jako bezdomovec v Mladé Boleslavi,tělo převezeno na pitvu do Prahy,vše zařizuje manželova sestra tělo by mělo být údajně převezeno na Slovensko příští týden.Manžela by zajímalo jak to vše bude probíhat,a jestli je poté možnost tělo jětě vidět na Slovensku,manželova sestra by tělo bratra chtěla před pohřebem vidět.Zdravotní pojištěni neplatil.Takže je nám jasné že to vše bude finančně náročné,Děkuji za odpověd.Šustríková

, Karviná , 11.07.2023
Odpověď

Dobrý den paní Šustríková, záleží vždy na objednavatelce, jaké služby požadovala od repatriační služby, například úpravu, balzamci a pod. Co se týče rozloučení u otevřené rakve, záleží na stavu zemřelé osoby v době po pitvě, to bude vědět repatriační pohřební služba nebo pohřební služba na Slovensku, jakmile k ní bude převezen zemřelý. Standardně repatriace probíhá po vyřízení potřebné dokumentace k převozu včetně úmrtního listu a v hermeticky uzavřené rakvi. Časová dotace záleží případ od případu a ochoty matriky vydat úmrtní list. Standardně převoz probíhá v řádů dnů až 2-3 týdnů.

Jaroslav Mangl

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference