Poradna: Způsob rozloučení se zemřelým

Otázka:

Je úředně dovoleno, aby se rozloučení se zemřelým v rakvi konalo na rozptylové loučce? Pro mne je to nedůstojné - jak pro rozptýlené zemřelé, tak pro pozůstalé. Děkuji předem za odpověď.

, Liberec , 28.04.2015
Odpověď

Místo, kde se koná poslední rozloučení se zemřelým v rakvi není zákonem určeno. Je pravdou, že umístit rakev se zemřelým na loučku rozptylu je neobvyklé. Vše je ale na rozhodnutí provozovatele pohřebiště. Pokud nikdo na loučku nevstupoval, a jiné místo nebylo, je i toto možné i když znovu upozorňuji je to neobvyklé.

Julius Mlčoch , 05.05.2015

Firmy z tohoto regionu:

MUDr. Jindra Friedrichová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Semily


Mgr. Petr Moos

Sekce: Psychická pomoc, Město: Liberec


ISIDA centrum s.r.o.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Česká Lípa
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ceny pohřebních služeb
Přejít na odborné články pohreb.cz
Přejít na katalog pohřebních služeb pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.