Poradna: 5let žiji se svou čtyřčlennou rodinou u manželových

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, 5let žiji se svou čtyřčlennou rodinou u manželových rodičů,ale trvalý pobyt máme u mých rodičů (je to ve stejné vesnici),protože jsme u nich před tím bydleli.Před 2lety manželovi zemřel tatínek a podle dědictví připadl rodinný dům manželovi. Dohodli se s bratrem,že ho vyplatí xxxčástkou a daruje mu les.V notářském zápisu není nic uvedeno,oba to tak chtěli. Les již bratr užívá,ale není převeden a 1/2 domluvené částky jsme již také bratrovi vyplatili. Zajímalo by mě,jestli já jako manželka mám nějaký nárok na část nemovitosti. Děkuji Fikarová

Dvůr Králové nad Labem , Dvůr Králové nad Labem , 23.01.2010
Odpověď

S manželem máte tzv. společné jmění manželů, které tvoří mj. majetek nabytý některým z manželů nebo jimi oběma společně za trvání manželství, s výjimkou majetku získaného dědictvím nebo darem, což je váš případ. Z toho titulu nemáte nárok na část nemovitosti a nemovitost je ve výlučném vlastnictví vašeho manžela.

, 21.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference