Poradna: 7.6.07 zemřel náš 4-měsíční syn MAxmilian. Přišlo nám

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, 7.6.07 zemřel náš 4-měsíční syn MAxmilian. Přišlo nám předvolání z notářství, abychom se dostavili k vyřízení pozůstalosti. Je to naše povinnost? Jaka pozůstalost se vyřizuje po 4-měsíčním dítěti? Děkuji předem za opověď. S přátelským pozdravem J.Králová

Písek , Písek , 10.07.2007
Odpověď

Vážená paní Králová, je povinností soudu projednat dědictví po každém, kdo zemře, tedy i po 4 měsíčním miminku, i když samozřejmě pravděpodobně nic nevlastnilo. K notáři byste se však dostavit měli. Předpokládám, že řízení bude zastaveno, a to právě z důvodu, že Váš syn žádný majetek neměl. Jediný efekt bude ten, že notář si v takovémto případě naúčtuje odměnu 400 Kč.

Jiří Švehla , 19.07.2007

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference