Poradna: Až v rámci dědického řízení jsem se dozvěděli, že zemřel

Sekce: Dědictví

Otázka:

Až v rámci dědického řízení jsem se dozvěděli, že zemřel otec manželky. Jeho vztah k ní a jejím dvěma sourozencům byl komplikován skutečností, že byl opakovaně hospitalizován na psychiatrické klinice na uzavřeném oddělení a nepřetržitě od roku 1971, tedy od doby kdy v záchvatu zuřivosti bestiálním způsobem zavraždil její matku. Děti byly umístěny v dětském domově, po týdnu si je vzala k sobě sestra tragicky zesnulé matky, která jí i vypravila pohřeb a která děti vychovávala až do dospělosti. Rodina jejich otce o ně nejevila zájem, nesnažila se je kontaktovat, i když jejich otec v léčebně věděl, kde děti jsou, protože asi 3 měsíce po vraždě poslal jejich tetě dopis ve kterém jí děkoval, že si děti vzala k sobě. Nevím, zda někdo mohl po těchto dětech chtít aby se zajímali o další osud otce. V minulém týdnu proběhlo dědické řízení, které projednávalo dědický nárok na pozemek,který hospitalizovaný otec, zdědil po své matce. Účastníkem řízení byla i sestra otce manželky a sourozenců, která se mimo jiné zmiňovala o tom jaké byly její náklady na pohřeb zemřelého.... Příští měsíc čeká manželku a její sourozence další dědické řízení. Zajímalo by mě zda sestra otce manželky a jejich sourozenců může uplatnit nárok na náhradu pohřbu a případných nákladů. Děkuji.

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 02.07.2011
Odpověď

Ano, náklady pohřbu uplatnit lze. Dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele, je-li více dědiců, odpovídají za náklady pohřbu zůstavitele podle poměru toho, co z dědictví nabyli, k celému dědictví.

, 21.07.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference