Poradna: Byt s pozemkem na bývalém hřbitově

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, od města jsme si před rokem koupili byt v bytovém domě, ke kterému nám náleží i 1/10 pozemku. Původně byla tato bytovka škola, nyní přestavěná na deset bytů. Při pracech na zahrádce jsme narazili na lidské ostatky. Když se pak člověk prochází a zaměří se na zem, jsou i na povrchu (zuby, obratle, úlomky kostí). Je to opravdu hrozné, jsou všude. Nejsem schopná zůstat v bytě sama přes noc. Pobývat na zahradě, grilovat a hýřit tam nám připadá odporné. Na tuto věc nás nikdo neupozornil, ačkoliv jsme se po zpětném pátrání dozvěděli, že se o tom ví. Hřbitov byl zrušen zřejmě někdy před rokem 1900. Nemá město povinnost lidské ostatky nějak pietně uložit/odstranit? Při terénních úpravách na ně museli narazit. Jste schopni posoudit, jestli by to mohl být důvod k odstoupení od smlouvy případně aspoň k ddoatečnému snížení prodejní ceny? Přeci toto nemůže být normální.

Severní Čechy , 18.12.2012
Odpověď

Co se týká ostatků, nahlaste tuto skutečnost jak městu, tak případně i policii ČR. Příslušné orgány by pak tuto situaci měly vyřešit (např. průzkumem a archeologickým výkopem, aby se ostatky vysbíraly a odvezly na (funkční) hřbitov. Bohužel se obávám, že tato skutečnost není důvodem pro odstoupení od smlouvy či snížení ceny bytu.

Marta Ptáčková , 09.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference