Poradna: Chcela by som Vas poprosit o radu.Vcera som sa dozvedela

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den chcela by som Vas poprosit o radu.Vcera som sa dozvedela ze mi pred 5 rokmi zomrel otec.Nasi boli rozvedeny on byval v cz a my na slovensku.Nikto ma nekontaktoval ani ohladom dedickeho konania aj ked som bola len jedou jeho dcerou.Neviem ci bol zenaty alebo rozvedeny ani ci mal nejaky majetok nevie to ani jeho rodina-(nekontaktovali sa).Zomrel v domove dochodcov.Ako v takomto pripade postupovat a zistovat nieco kedze som na Slovensku?Dakujem za radu M.T.

Slovensko , 28.01.2011
Odpověď

Buď můžete požádat ihned o pomoc některého českého advokáta, anebo se sama svým jménem obrátíte na příslušný český soud podle místa posledního bydliště vašeho otce, prokážete právní zájem (např. rodným listem) a požádáte o zaslání kopie dědického rozhodnutí. Z toho zjistíte, kdo byl dědicem po otci a jak dědické řízení skončilo. Zanechal-li zůstavitel významnější majetek, pro další postup bych doporučila kontaktovat advokáta, protože váš dědický nárok může být už i promlčen.

, 01.03.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference