Poradna: Chci se zeptat ohledně otázky dědictví po svém otci.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chci se zeptat ohledně otázky dědictví po svém otci. Otec dosud žije a vycházím s ním dobře, ale s jeho ženou ne. Děti jsme tři, z toho jedno s jeho novou ženou. Majetek mého otce není zanedbatelný. Dům, byt ve kterém žiji a různé sbírky. Pokud otec napíše závěť v které by například byt odkázal mně, bere se to v potaz nebo bych jí musela vyplatit alikvotní část, kdyby závěť napadla? A měla bych nárok i na podíl z ostatní pozůstalosti? Jak je to v případě, že otec pokud žádnou závěť nenapíše? Děkuji Cikánková

Praha , Praha 1 , 10.07.2007
Odpověď

Pokud by Vám otec odkázal byt, připadl by tento na základě závěti Vám. Otcovo žena není neopominutelný dědic, a proto nemůže závěť úspěšně napadat s argumentem, že ji nebyl odkázán nějaký povinný podíl. Mohou tak však učinit Vaši zbylí 2 sourozenci, a pokud na ně ze zbytku zanechaného dědictví, které byste dědily ze zákona, povinný zákonný podíl nezbyl, byli by úspěšní a závěť by byla v části, která odporuje zákonu neplatná. Pokud však máte na mysli, že byste musela platit alikvotní část ženě svého otce, tak tomu tak není, nemusíte se tedy obávat. Pokud otec závěť nenapíše, bude se dědit ze zákona vše a to všichni rovným dílem, tedy každý ¼.

Jiří Švehla , 19.07.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference