Poradna: Chci se zeptat zdědila jsem po tatínkovi podíl 1/8

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den chci se zeptat zdědila jsem po tatínkovi podíl 1/8 rodinného domu ve kterém bydlí další podílník. Musím mu finančné pomáhat? potřebuje muj souhlas když bude na domě něco dělat,mohu vyžadovat nájemné za používání mé 1/8. A mohl by ste mi napsat jaké mám práva ohledně mého podílu. Děkuji za odpověď

Severní Čechy , 03.02.2008
Odpověď

Spoluvlastnický podíl vyjadřuje míru, jakou se spoluvlastníci podílejí na právech a povinnostech vyplývajících ze spoluvlastnictví ke společné věci. Pokud jde tedy o údržbu a opravy domu, měla byste mu přispívat v poměru velikosti Vašeho spoluvlastnického podílu k celku. Stejně tak však můžete požadovat poměrný podíl nájemného z domu. O hospodaření se společnou věcí rozhodují spoluvlastníci většinou, počítanou podle velikosti spoluvlastnických podílů. Pokud jde o důležitou změnu společné věci, mohou přehlasovaní spoluvlastníci žádat, aby o změně rozhodl soud. Tyto pravidla jsou obsažena v ů 137 an. občanského zákoníku.

Jiří Švehla , 25.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference