Poradna: Chci sepsat závěť, kde chci odkázat synovi a dceři

Sekce: Dědictví

Otázka:

Chci sepsat závěť, kde chci odkázat synovi a dceři každému 1/6, jako polovinu zákonného podílu z mé pozůstalosti. Jak musí být formulován podíl - jako podíl z celkového majetku nebo jako podíl jen z poloviny, který mi patří. Konkrétně - bude to 1/12 nebo 1/6 pro každého, má -li to být jen polovina jejich zákonného podílu?

V Praze 7 , České Budějovice , 30.11.2007
Odpověď

V závěti by to mělo být formulováno tak, že dětem připadne polovina zákonného podílu z celého Vašeho majetku. Dědit se bude všechen majetek, který na Vás po Vaší smrti „připadne“. Pořídit závěť můžete pouze ohledně Vašeho majetku, ne toho, který jakoby náleží i manželce v rámci SJM. To totiž po Vaší smrti zanikne a bude se muset nejprve vypořádat, aby bylo jasné, co z něho bude Vaše.

Jiří Švehla , 22.12.2007





Firmy z tohoto regionu:

Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín




+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference