Poradna: Chěl bych se zeptat na jednu věc. Jsem společně s

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Chěl bych se zeptat na jednu věc. Jsem společně s manželkou vlastníkem RD, koupili jsme ho ze st. spoření. V současné době ho hodláme darovat otci mé manželky, který v RD nyní bydlí. Lze se nějak smluvně pojistit, aby po umrtí nebyl RD předmětem dědického řízení. Myslím tím smluvně dohodnout s ostatními sourozenci ženy, že se vzdávají nároku na RD po smrti otce? Děkuji za odpověď. Havel T.

, 09.01.2008
Odpověď

Domnívám se, že toto v žádném případě možné není. Nikdo se nemůže předem vzdát práva, které mu teprve v budoucnu případně vznikne.

Jiří Švehla , 29.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference