Poradna: Chtel jsem se zeptat ohledne dedictvi zemřela moje

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den , chtel jsem se zeptat ohledne dedictvi zemřela moje matka a jako dědic jsem zůstal já , setra a otec .Matka mela ve SJM byt a dům .Zajímalo by mne jakými podily se tento majetek rozdeli případně zda se sami můžeme dohodnout na rozdělení majetku. Dále bych se chtel zeptat mám exekuci na mzdu zda jsou notáři "propojeni " s exekutory čímž bych asi o svuj podíl přišel a tedy zda mohu svůj podíl převest např. na syna .Děkuji

plzeň , Plzeň-jih , 24.01.2010
Odpověď

Měl-li zůstavitel s pozůstalým manželem majetek ve společném jmění, soud rozhodne o obvyklé ceně tohoto majetku v době smrti zůstavitele a podle zásad uvedených v občanském zákoníku určí, co z tohoto majetku patří do dědictví a co patří pozůstalému manželovi. Dědit budete v první dědické skupině, v níž dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner, každý z nich stejným dílem. Majetek, který jste zdědíte, vám může být v rámci exekuce zabaven. Majetek, který je postižen exekucí, nelze převést na třetí osobu, zatížit ho nebo s ním jinak nakládat.

, 21.04.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference