Poradna: chtela bych jse zepta na jednu věc

Sekce: Dědictví

Otázka:

DOBRY DEN CHTELA BYCH JSE ZEPTA JEN JESLY JSE DA ZJISTIT JESLY JSEM BYLA VYDEDENA NEBO JESLY JSEM MELA NECO DEDIT PO BABIČCE ALE NEPAMATUJI JSI PŘESNE JEJI DATUM NAROZENI A NI CMRTI JEN VYM JEJI JMENO A PŘIMEJI A ADRESU KDE ZEMŽELA JELYKOŽ JSEM JSE S OTCEM NESTIKALA TAK MY NEŘEK NIC JAK PROTO TOUTO CESTOU JSE CI ZEPTAT A DO JAKE DOBY TO BYLO PROMLČENE DĚKUJI MOC

USTI NAD LABEM , Ústí nad Labem , 30.01.2012
Odpověď

Dědici po vaší babičce by byly v první dědické skupině její děti. Až v případě, že by nedědil váš otec byste mohla vstoupit do dědictví vy. Anebo by musela babička ve váš prospěch sepsat závěť. Výsledek dědického řízení po babičce můžete zjistit na okresním soudu příslušném podle posledního bydliště babičky. Právo oprávněného dědice na vydání dědictví se promlčuje v obecné tříleté promlčecí době počítané od skončení dědického řízení.

Marta Ptáčková , 07.03.2012

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference