Poradna: Chtěla bych poprosit o pár menších rad.Před pár dny

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych poprosit o pár menších rad.Před pár dny mi zemřel otec, který bydlel v bytě města se svou družkou která v bytě ale nebyla hlašená, na nájmu narostl dluh za tři roky neplacení.Na městě mi oznámili že je nutné byt co nejdříve vyklidit a předat zpět městu, nevím ale jestli je nutné čekat na kontaktováni přiděleným notářem aby nějak zhodnotil věci které v bytě zůstaly nebo je možné byt okamžitě vyklidit a předat?? Ještě bych se chtěla zeptat jestli si přidělený notář vyhledá i otcem uzavřené životní pojistky a různá pojištění?? Předem moc děkuji za váš čas a případnou odpověď.

Karlovarský kraj , 15.04.2011
Odpověď

Byt je možné a vhodné vyklidit a předat městu co nejdříve, hodnotnější věci zůstavitele můžete uskladnit např. u sebe nebo na jiném místě a v řízení o dědictví pak notáři nahlásit. Pokud jde o pojištění, notář vychází především z informací poskytnutých dědici.

, 07.05.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference