Poradna: Chtela bych prosím znát ´vás názor. Babicka má 3 deti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtela bych prosím znát ´vás názor. Babicka má 3 deti a bydlí stále sama. Nedávno jsme se dozvedeli, ze byt v kterém bydlí byl jeste za zivota dedy, prepsán jednou z dcer na svého syna, protoze zaplatila anuitu (30000kc)bez vedomí svých dvou sourozencu. Podle mého názoru mají právo na dedictví deti a né vnoucata(jen jedno) a kdyby bylo oznámeno ostatním sourozencum, ze je treba zaplatit anuita, rozdelili by se a zplatili vsichni. Taky se nikdy prarodice nenacházeli v situaci,aby si museli neco nechávat zaplatit, tudíz mám za to, ze teta jednala necestne vuci svým sourozencúm a nyní argumentuje,ze se bytmusel napsat na nekoho kdo tam má trvalé bydliste. Dekuji

Morava , 10.05.2011
Odpověď

Pokud došlo k převodu členských práv a povinností k družstevnímu bytu na vnuka/vnučku za života dědečka a babičky, pak členský podíl vůbec není předmětem dědictví po dědečkovi ani po babičce. Za života lze s členským podílem nakládat libovolně a pokud se tak babička s dědečkem rozhodli po dohodě s jednou dcerou, byla to jejich svobodná vůle. Ostatní své děti nemusí o svých rozhodnutích informovat.

, 05.06.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference