Poradna: Chtěla bych se ptat.Žiju sama,jsem rozvedená a dům

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla bych se ptat.Žiju sama,jsem rozvedená a dům mám ve svém vlastnictví.Mám 3děti a 3 vnoučata,z toho jeden zeť bydlí u mě,s dcerou nejsou rozvedení,ale nežijí spolu,předělává mi celý domek a já se rozhodla domek přepsat na něho,ale nechat to třeba u notáře a po mé smrti aby bylo vše vyřízené a připravené,aby vše připadlo mému zeťi.Jak to mám udělat,dohodnout se aby se děti a vnoučata vzdala nároku na dědictví?Prosím o radu,nejde o nic,o co bych je chtěla záměrně připravit,ale pouze o klid a můj zeť si to zaslouží,ostatní mají vše,nic jim neschází.Děkuji za odpověď.F.K.

Jižní Čechy , 05.07.2011
Odpověď

Za života můžete činit se svým majetkem jakékoliv dispozice – tedy se můžete i rozhodnout, že svůj dům darujete svému zeti. Pokud zeť není s vaší dcerou rozvedený, i tak nabude celý dům darovací smlouvou od vás sám, protože majetek získaný darem nespadá do společného jmění manželů. Darovaný dům pak již nebude figurovat v dědictví.

, 21.07.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference