Poradna: Chtěla bych se zeptat jak bude probíhat dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak bude probíhat dědické řízení v tomto případě: V dubnu 2010 zemřel můj tchán, v červnu 2010 můj manžel. Spolu s manželem máme 2 dospělé děti. V rámci dědického řízení po tchánovi by měla být první schůzka u notáře v tomto týdnu. Bude dědické řízení po tchánovi pozastaveno do vyřešení dědictví po manželovi?

Popůvky u Brna , 14.07.2010
Odpověď

Nejprve je třeba projednat dědictví po prvním zůstaviteli, tedy po tchánovi. Osoba, která má postavení dědice v době smrti zůstavitele a dědictví po něm neodmítla, zůstává dědicem i v případě, že se ukončení řízení o dědictví nedožije. Jestliže dědic zemře před vyjádřením, zda dědictví odmítá, přechází právo odmítnout dědictví na jeho dědice. Teprve po projednání dědictví po tchánovi by mělo být projednáno dědictví po manželovi

, 31.07.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference