Poradna: Chtěla bych se zeptat, jak se jedná v případě zastavení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se jedná v případě zastavení dědictví,protože není žádný majetek, s věřiteli zemřelého? Jsme povinni jako dědicové tyto závazky uhradit? Máme se poradit s právníkem? V případě, že by majetek nějaký byl, bysme dědictví odmítli, ale k tomu ani nedojde, protože se to hned zastavuje...Bylo nám řečeno, že se můžou obrátit na otce. Bude jim stačit sdělení, že nezanechala mamka žádný majetek, ze kterého by pohledávku věřiteli uhradil? Nikde není ve smlouvách vedený, byla to čistě jen matčina záležitost! Prosím poraďte! Děkuji

okres Ústí nad Orlicí , Hranice (okres Přerov) , 21.01.2011
Odpověď

Dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele a za zůstavitelovy dluhy, které na něj přešly zůstavitelovou smrtí. Pokud tedy žádný majetek nenabudete, za dluhy neodpovídáte. Pokud však dluhy vznikly za trvání manželství matky a otce a tito neměli např. zúžené SJM (což by muselo být věřitelům předem známo), otec za tyto dluhy obecně spoluodpovídá ne jako dědic, ale jako manžel. Otec by se mohl spoluodpovědnost zprostit, pokud o vzniku závazků nevěděl a tyto přesahovaly majetkové poměry manželů. Doporučuji kontaktovat advokáta.

, 13.02.2011

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference